REVIEW: Zakopnutie „kamzíkov“, liga má nového lídra

12.03.2021

Koniec pracovného týždňa nám už tradične priniesol aj ďalšie extraligové kolo. Boj o čelo tabuľky, rovnako ako boj o šieste miesto, je nesmierne vyrovnaný. Toto kolo nám ponúklo východniarske derby, súboj druhého Zvolena s tretími Michalovcami či atraktívny zápas medzi Trenčínom a Slovanom.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)

Góly: 6. Slovák (Tvrdoň), 12. Slovák (Tvrdoň, Holešinský), 14. Minárik (Kollár), 38. Holešinský (Žitný, Roman) – 49. Holenda (Záhradník, Doggett). Rozhodovali: Tvrdoň, Kalina – Kacej, Gegáň, strely: 30:37, vylúčení: 6:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Zámky na diaľku bojujú o deviatu priečku s Banskou Bystricou a Nitra má ešte šancu zabojovať o vyššie priečky. Favorit zápasy bol jasný. Nitra túto rolu potvrdzovala od začiatku zápasu. „Corgoni“ boli lepší, aktívnejší a už v štrnástej minúte viedli o tri góly. Druhá tretina bola vyrovnaná, ale celok spod Zobora zvýšil svoj náskok o ďalší gól. „Býci“ v poslednej časti hry zvýšili aktivitu, ale dvomi gólmi už iba korigovali výsledok.

HK Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 3:2 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Okuliar (Bokroš, Starosta), 40. Reddick, rozhodujúci sam. nájazd Okuliar – 27. Gašpar (Harris), 32. Ališauskas (Urbánek, Brodzinski). Rozhodovali: Novák, Žák – D.Konc ml., J.Konc ml., strely: 33:25, vylúčení: 6:6, (Jendek 5+DKZ za napadnutie zozadu), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Trenčín: Karjalainen (65. Valent) – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Jalasvaara, Honzek – Berisha, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Chromiak, Reddick, Kettunen – Sádecký, Švec, Sojčík

Slovan: Gudlevskis – Ališauskas, J.Valach, Štajnoch, Bačík, Brodzinski, Maier, Ožvald, Beňo – O'Donnell, Harris, Gašpar – Urbánek, Zigo, Matoušek – Rapáč, Bortňák, Kundrík – Lukošík, Kytnár, Jendek

Zaujímavý a dôležitý zápas sa odohral v Trenčíne. Slovanu hralo do kariet výhodnejšie postavenie v tabuľke, no domácim  lepšia športová forma. „Vojaci“ bojujú o šieste miesto, „belasí“ o prvé a tomu nasvedčoval aj nervózny začiatok, ktorý bol trochu pomalejší a niesol sa v duchu nepremenených šancí. Skóre otvorili hostitelia pri vzájomnom vylúčení. V druhej polovici hostia v priebehu piatich minút vyrovnali. V poslednej tretine gól nepadol a nasledovalo predĺženie. Tam sa takisto nerozhodlo a ďalšie v poradí boli nájazdy, v ktorých boli úspešnejší domáci.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC'05 Banská Bystrica 2:7 (2:2, 0:3, 0:2)

Góly: 19. Dunčko (Michalík, Valtola), 20. Štrauch (Uhrík, Droppa) – 9. Breton (Ihnačák, Faško-Rudáš), 17. Lamper (Faško-Rudáš, Ďatelinka), 22. Breton (Ihnačák, Lamper), 22. Mlynarovič (Vašaš), 24. Jago (Breton, D’Aoust), 41. Ihnačák (Faško-Rudáš, Breton), 43. Výhonský (Tamáši). Rozhodovali: Štefik, Müllner - Hercog, Jurčiak, strely: 27:39, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (22. Kozel, 43. Bátory) – Droppa, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina, Duran – Huna, Uhrík, Štrauch – Michalík, Oško, Dunčko – Vybiral, Haluška, Kiss – Židek, Parobek, Kalousek

HC'05 Banská Bystrica: Belányi – Jago, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Ganz, Kriška, Hudec – Faško-Rudáš, Ihnačák, Lamper – Vašaš, Mlynarovič, Melcher – D’Aoust, Sojka, Sloboda – Výhonský, Tamáši, Kabáč

V Liptovskom Mikuláši sa stretli celky zo spodných priečok tabuľky, ale favorit bol vopred jasný. „Barani“ svoju rolu favorita dokazovali od začiatku zápasu a za svoju aktivitu boli odmenení dvomi gólmi v prvej časti hry. Na konci tretiny „Liptáci“ strelili dva rýchle zasahy a do šatní sa išlo s remízou. Nasledujúce dejstvo začala Banská Bystrica ešte aktívnejšie a v štvrtej minúte viedli už o tri góly. Tento náskok si už Bystričania udržali a v poslednej časti hry pridali ešte dve rany.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 7:1 (1:0, 2:1, 4:0)

Góly: 8. Meliško (Kelemen, Betker), 27. Puliš (McPherson, Nuutinen), 39. McPherson (Puliš, Melancon), 41. R. Bondra (J. Mikúš, Meliško), 51. Ivan (J. Mikúš, Zuzin), 52. McPherson (Puliš, Betker), 54. Puliš (Nuutinen, McPherson) – 39. Suja (Southorn , Bartánus). Rozhodovali: Snášel ml., Baluška – Synek, Ordzovenský, strely: 36:26, vylúčení: 3:4, (Tomek 10 min. za nešportové správanie), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Zvolen: Rahm – Meliško, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – McPherson, Puliš, Nuutinen – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek

Michalovce: T. Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorh, Louis, Šedivý, Ťavoda – Hickmott, Lalancette, Korhonen – D. Šoltés, Suja, Takáč – Regenda, Galamboš, Bartánus – T. Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný od 52. min.

Asi najzaujímavejší zápas sa odohral Pod Pustým hradom. Zvolen a Michalovce bojovali o druhú priečku v tabuľke a na diaľku s Popradom o prvú. Dal sa teda očakávať vyrovnaný a opatrný takticky boj. Doň vstúpili aktívnejšie „rytieri“. Viacero šancí bolo na oboch stranách a skóre otvoril domáci káder. V druhej tretine „rytieri“ zvýšili náskok o dva góly. Michalovciam sa podarilo znížiť, ale už o štyridsaťšesť sekúnd bol rozdiel znova dvojgólový. Rozhodujúcou bola tretia perióda, v ktorej „rytieri“ štyrmi gólmi zoťali „líšky“.

zdroj: Projekt Timeout (Patrik Ľupták)

HC Košice - HK Poprad 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 17. Klhůfek (Slovák, Réway), 33. Poirier (Chovan, Jacobs), 34. Lapšanský (Belluš), 48. Eliaš (Lapšanský, Poirier), 50. Réway (Klhůfek, Chovan) - 13. Bjalončík (Matúš Paločko), 50. Livingston (Haščák, Svitana). Rozhodovali: D. Konc st., Valach - Valo, L. Beniač, strely: 28:31, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny brankárov: 50. Rychlík (Pop.) namiesto Vošvrdu

HC Košice: Riečický - Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Petran - Réway, Chovan, Klhůfek - Belluš, Mráz, Lapšanský - Eliaš, Jacobs, Poirier - Jokeľ, Havrila, Frič - Krasničan

HK Poprad: Vošvrda - Drgoň, Višnevskij, Seigo, Hudec, Brejčák, Ulrych, Kramár - Svitana, Skokan, Haščák - Mashinter, Preisinger, Handlovský - Tavi, Bjalončík, Livingston - Mešár, Matej Paločko, Matúš Paločko

V Košiciach sa odohralo tradičné východniarske derby, v ktorom si to „oceliari“ rozdali s „kamzíkmi“. Košiciam súper spod Tatier chutí a boli sme zvedaví, ako to dopadne dnes. Poprad začal aktívnejšie a mal aj výhodu presilových hier. Zaslúžene otvoril skóre zápasu. Do konca prvej tretiny ešte domáci vyrovnali. V druhej tretine košický celok prebral iniciatívu a dvomi gólmi rozhodol zápas. V poslednej časti hry pridali Košičania štvrtý presný zásah, na ktorý Poprad ešte reagoval, no piata trefa „kamzíkov“ zlomila.

HC 07 Detva - DVTK Miškovec 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 18. V. Fekiač, 45. Sýkora (Valent, Gachulinec), 60. Cox (Sýkora) - 55. Anderson. Rozhodovali: Korba, Orolin - Jedlička, Šoltés, strely: 36:22, vylúčenia: 6:5, (Rais 10 min za nešportové správanie), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

HC 07 Detva: Petrík - F. Fekiač, Lalík, Gachulinec, Rymsha, King, Rais, Turan, Jendroľ - Ľupták, Čacho, Ščurko - Sýkora, Downing, Askarov - Charbonneau, Valent, Cox - Žilka, V. Fekiač, Klíma

DVTK Miškovec: B. Kiss – Hadobás, Wehrs, Fredriksson, Szirányi, Láda, Göz, D. Kiss, Vojtkó – Anderson, Vas, Walker – Magosi, Galinisz, Csányi – Galajda, Miskolczi, Rokaly - Lövei, Ritó

Piatok nám priniesol aj bitku medzi medveďmi. DVTK malo pred zápasom už iba teoretickú šancu postúpiť do play-off. Domáca Detva, naopak, tesne drží šiestu priečku a favorit bol teda jasný. Začiatok zápasu bol opatrní a nepriniesol ani veľa šancí, ani veľa gólov. Skóre na konci úvodnej časti otvoril tím spod Poľany. V prostrednom dejstve gól nepadol a o všetkom rozhodlo záverečných dvadsať minút. Detvanci odskočili na rozdiel dvoch gólov. Päť minút pred koncom ešte Miškovec znížil, ale Cox trefou do prázdnej brány rozhodol o víťazstve Detvy.

autor: Daniel Kopáč | grafika: Kristína Prievalská